A zenetörténet legismertebb zeneszerzői és az ő szerelmi életük. Illetve nem is: a legvonzóbb nők és férfiak, akikbe a legnagyobb zeneszerzők lettek szerelmesek.
Wagner, Mendelssohn, Puccini, Mozart, Brahms, Schumann, Britten, Liszt, Mahler és Beethoven – lehetnének ezek akár a főszereplők nevei is, de most csupán vezetéknevek, hiszen az általuk legvonzóbbnak tartott hölgyeken és férfiakon keresztül mutatja be Bősze Ádám a zenerajongók által oly kedvelt komponisták néha egyáltalán nem vonzó tulajdonságait.Miért maradt Elvira Gemignani a kicsapongó, sőt kétes viszonyaira egyenesen büszke Puccini mellett? Miért nem válhatott fivéréhez hasonlóan híres szerzővé a tehetséges Fanny Mendelssohn vagy Maria Anna Mozart? Cosima tényleg egy talicskában ülve szeretett bele a narcisztikus természetű, viszonyaiban mégis gyávának mutatkozó Wagnerbe? És miért tiltotta neki Liszt, hogy Wagnerrel levelezzen? Milyen hatással volt a szülői nyomás a szerzők magánéletére? És persze a zenetörténeti viták egy örök tárgya: fellelhetünk-e összefüggéseket a szerzők magánélete és művészete között?
Nagy zeneszerzők és az ő szerelmi életük: házastársak, szeretők, beteljesült és reménytelen szerelmek, törvényes és törvénytelen gyermekek. És ami mindezt körülveszi és befolyásolja: szülők, testvérek, barátok, riválisok és a korabeli erkölcsi normák. Bősze Ádám előadássorozata elsősorban a fennmaradt – meglehetősen változatos, olykor érzelmes, túláradó, máskor egészen illetlen és merész hangvételű, magyar nyelven számos esetben nem hozzáférhető – levelezések, naplóbejegyzések és más írásos emlékek segítségével, gyakran viharos és ellentmondásos viszonyaikon keresztül igyekszik feltárni a nagy zeneszerzők jellemét, annak hibáit sem elhallgatva. A kétszer negyven perces előadások Bősze immár talán megszokottnak mondható elegáns stílusát a standupjaiból ismerhető humorral ötvözve nyújtanak fesztelen hangvételű, de ismeretekben gazdag és szórakoztató programot a zene és a zeneszerzők iránt érdeklődők számára.
Következő előadás: november 11. 19:30 az est zeneszerzője: Wagner
jegyár: 3500 forint
Előadás időpontok
Legfrissebb Hírek
2020. november 17.
Kedves Nézőink, A jegyek visszaváltásáról, cseréjéről az alábbi linken ...
bővebben ...2020. november 10.
Kieran Hurley – Szilágyi Bálint: Szócső Valahogy túl okosan lett formálva ez a darab, ...
bővebben ...2020. november 09.
Kedves Nézőink! A ma bejelentett járványügyi szigorítások értelmében sajnos minden novemberi ...
bővebben ...2020. november 08.
Kedves Nézőink! Sajnálattal értesítjük Önöket, hogy a Call Girl november 13-i előadása ...
bővebben ...
"A Mozsárban az a jó, hogy nem az számít, ki vagy, honnan jöttél, vagy hová tartozol, hanem, hogy mit szeretnél csinálni."
A Mozsár egy igazán friss színházi tér, ettől energiája könnyed, elvárásoktól és előképektől mentes. Színészként egy ilyen térben úgy érzem, azt teszek, amit akarok, nincsenek szabályok, nem kötik a kezem régi színház-illemek, szokásjogok. A körülöttünk dolgozó csapat profi és kedves. Családias a légkör, amiben itt dolgozunk. A közönség is úgy ül, hogy a szemükbe tudok nézni, egyesével hallom a nevetésüket. Szeretek ilyen "közelről, közelre" játszani.
A Mozsárban első pillanattól otthon és befogadva éreztem magam. Ebben a kis színházban minden megvan, ami az alkotáshoz kell, még olyan lehetőségek is, amikre a működtetők talán még nem is gondoltak:)
A Mozsár Műhely vagány. Menő. Biztonságos. Nyitott. Nagyon új. A legjobb helyen, a "Pesti Broadway-n". Szerencsés, aki betér. Pláne, ha még játszhat is!
Sok lehetőség van benne.